Kada sapnai pildosi ir tampa realybe?
Tikriausiai kiekvienas esame susapnavę sapnų, kurie įstrigo giliai mums į atmintį. Galbūt jie buvo tokie ryškūs, kad net atrodė realūs? Galbūt sapnai buvo tokie keisti, kad net negalėjome jų gerai suprasti? Todėl nori nenori, kartais esame priversti susimąstyti, ar mūsų sapnai kažką reiškia ir neša mums pranašišką žinią, ar tėra mūsų pasąmonės fantazijos vaisius.
Tiesa, sapnų aiškinimas yra gana slidus užsiėmimas. Čia glūdi tikrai nemažai įvairių abejonių ir prielaidų, todėl matyt niekas užtikrintai negali patvirtinti, jog sapnų išsipildymas yra tikras reikalas. Kita vertus, taip pat yra yra daug įvairių teorijų apie sapnų reikšmes. Vieni žmonės mano, kad sapnai tiesiog atspindi mūsų mintis, jausmus ir baimes. Tuo tarpu kiti žmonės tiki, kad sapnai gali perspėti apie tai, kas dar neįvyko arba ką nors išpranašauti. Kadangi sapnų aiškinimo menas gyvuoja jau tūkstančius metų, matyt sapnai tikrai kartais pildosi, tačiau kada?
Kada sapnai išsipildo?
Miego metu mūsų sąmonė atsijungia nuo išorinio pasaulio, tuomet atsiranda galimybė su mumis pasikalbėti mūsų pasąmonei. Sapnuose pasąmonė bendrauja su mumis ir atspindi mūsų mintis, jausmus ir baimes. Sapnai dažnai atspindi mūsų kasdienį gyvenimą. Galime sapnuoti apie savo darbą, šeimą, draugus ar apie dalykus, kurie mus domina. Kartais sapnai gali būti ir keisti, ar netgi absurdiški. Tai gali būti mūsų pasąmonės būdas išreikšti tai, ko mes negalime išreikšti realiame pasaulyje. Taigi, būtent per sapnus mūsų pasąmonė siunčia mums svarbius ženklus, kurie gali mums padėti suprasti save, savo gyvenimą, aplinkinius ar netgi – būti pranašingais.
Nors sapnai gali būti būdas pasakyti mums ką nors svarbaus, tačiau taip pat reikia atminti, jog ne visi sapnai yra vienodai reikšmingi. Ryškūs ir gerai įsimenami sapnai paprastai yra vertingesni už ilgus, painius ir neaiškius sapnus. Ryškūs sapnai dažnai yra susiję su mūsų kasdieniu gyvenimu, mintimis, jausmais ir baimėmis. Tačiau didžiausią įtaką mūsų nakties miegui turi Mėnulis, todėl norint sužinoti ar sapnas išsipildys ar ne, vertėtų atkreipti dėmesį į šį nuolatinį naktinio gyvenimo palydovą.
Mėnulio įtaka sapnams
Mėnulis yra mūsų naktinio gyvenimo ir sapnų palydovas, todėl jo fazės gali turėti įtakos mūsų sapnų prasmei. Tiesa, nėra konkrečių mokslinių įrodymų, kurie patvirtintų sapnų ir Mėnulio fazių sąsają, tačiau žmonės dar senų senovėje manė, kad būtent Mėnulis lemia mūsų sapnus.
Augantis ir pilnėjantis Mėnulis yra susijęs su nauja pradžia ir naujomis galimybėmis, o dylantis Mėnulis – su dalykais, kurie tampa nebereikalingi ir traukiasi iš mūsų gyvenimo. Todėl sapnai per priešpilnį gali reikšti, kad mūsų gyvenime prasideda kažkas naujo, kas mūsų gyvenime atsiras ar su kuo mes dar tik susitiksime. Tuo tarpu sapnai per delčią, mums parodo tai, su kuo mes išsiskiriame, kas iš mūsų gyvenimo traukiasi ir tampa nebereikalingu.
Taigi, jeigu per Mėnulio delčios periodą susapnavote gerą ir malonų sapną, greičiausiai to jūsų gyvenime nenutiks. Kaip minėjome, Mėnulio delčios sapnai parodo kas mūsų gyvenime nebereikalinga. Tačiau yra ir geroji šio reikalo pusė, kadangi per Mėnulio delčią susapnuotas nemalonus sapnas, taip pat greičiausiai neišsipildys. Toks sapnas paprastai reiškia, kad nemalonumus bei neigiamas emocijas sukeliantys dalykai iš jūsų gyvenimo traukiasi.
Savo ruožtu, sapnai per jaunatį yra susiję su nauja pradžia ir naujų galimybių atsiradimu. Jie gali reikšti, kad mūsų gyvenime prasideda naujas etapas, mes turime galimybę pradėti ką nors naujo arba su kažkuo nauju greitai susidursime. Mėnulio jaunaties ir priešpilnio sapnai būna patys įvairiausi, nuo paprastų gyvenimiškų istorijų iki neįtikėtinų, fantastinių nuotykių, galinčių nutikti tik sapne. Tačiau svarbiausia, kad sapnai, susapnuoti šiuo laikotarpiu yra laikomi besipildančiais, todėl jie turi didelę tikimybę išsipildyti.
Taigi, apibendrinant galima sakyti, kad jaunaties sapnai yra susiję su nauja pradžia ir jie gali reikšti, kad mūsų gyvenime prasideda kažkas naujo. Šie sapnai gali mums padėti suprasti, ką reikia daryti norint pasiekti savo tikslus, kokiose gyvenimo sferose mums reikalingi pokyčiai ar kas mūsų laukia ateityje. Tuo tarpu delčios sapnai yra susiję su tuo, kas iš mūsų gyvenimo traukiasi ir tampa nereikalingu. Šie sapnai gali mums padėti suprasti, ką reikia padaryti norint išspręsti susikaupusias problemas ir toliau judėti į priekį arba ko reikėtų atsisakyti, norint toliau augti ir tobulėti.
Ar pildosi sapnai per pilnatį ir jaunatį?
Mėnulio pilnatis yra ypatingas metas, kuomet mūsų pasąmonė yra ypač aktyvi. Šiuo metu Mėnulis yra arčiausiai Žemės, todėl jo įtaka mūsų gyvenimui yra stipriausia. Mėnulio pilnaties metu dažnai jaučiamės emociškai jautresni, todėl ir mūsų sapnai gali būti tokie pat emocingi. Šiuo metu galime sapnuoti labai ryškius ir įsimintinus sapnus, kurie mums gali pasakyti labai daug apie mus pačius ir atskleisti mūsų paslėptas mintis ir jausmus. Sapnai per pilnatį dažnai būna susiję su mūsų emocijomis ir vidiniais konfliktais. Jie gali parodyti, ką mes slepiame nuo savęs, ko bijome ar kuo esame nusivylę. Iš kitos pusės, Mėnulio pilnaties sapnai taip pat gali būti ir labai kūrybiški, todėl jie gali padėti mums rasti naujas idėjas ir sprendimus.
Jei Mėnulio pilnatis – emocijų metas, tai jaunatis yra susijusi su mūsų mintimis, vidiniais apmąstymais ir susikaupimu. Šiuo metu Mėnulis yra beveik nematomas, todėl mes labiau linkę susitelkti į savo vidinį pasaulį. Per jaunatį galime sapnuoti apie naujas idėjas ir sprendimus, taip pat apie dalykus, apie kuriuos per daug galvojame. Jaunaties sapnai gali būti susiję su mūsų tikslais, troškimais ar baimėmis.
Sapnų prisiminimai
Sapnai yra mūsų pasąmonės kalba. Jie gali mums daug papasakoti apie mus pačius, mūsų gyvenimą ar santykius su aplinkiniais. Tačiau norint išgauti iš jų kuo daugiau naudos, pirmiausia reikia išmokti juos prisiminti. Prieš atsikeldami iš lovos, pabandykite prisiminti, ką sapnavote. Tai galite padaryti mintyse arba garsiai ištardami. Stenkitės prisiminti kuo daugiau detalių, net jei jos atrodo nereikšmingos. Kuomet savo sapną prisiminsite, pabandykite rasti ryšį tarp jo ir jūsų realaus gyvenimo. Tai gali jums padėti suprasti, ką jūsų pasąmonė bando jums pasakyti.
Puikus būdas prisiminti ir analizuoti savo sapnus yra sapnų dienoraštis. Jis gali padėti geriau suprasti savo pasąmonę ir jos siunčiamus signalus. Užsirašydami savo sapnus, galite geriau įsiminti jų detales ir rasti ryšius su realiu gyvenimu. Sapnus užsirašykite iš karto tik pabudus. Kuo greičiau savo sapną užsirašysite, tuo daugiau jo detalių prisiminsite. Įtraukite viską, ką galite prisiminti, įskaitant veiksmus, vietas, veikėjus, emocijas ir pan. Pamėginkite apibūdinti, ką, jūsų manymu, sapnas galėtų reikšti. Tai gali padėti geriau suprasti jo prasmę. Jei sapnas vėliau išsipildė, palyginkite jį su dienoraštyje aprašyta versija. Tokiu būdu, ilgainiui išmoksite gerai suprasti savo sapnų kalbą ir galbūt, netgi galėsite pakreipti ateities įvykius sau norima linkme.
O kaip jūs manote, kada pildosi sapnai ir ar iš viso jie pildosi?